Patarimai nuotakai

kad viskas būtų tobula!

Suknelė

SPALVA
Ypač svarbu atkreipti dėmesį į baltos spalvos toną. Balta spalva turi tūkstančius atspalvių, o kad suknelė atrodytų dailiai nuotraukose, ji turi būti šilto tono (šalti tonai kitaip atspindi šviesą ir nuotraukose atrodo melsvai). Dažniausiai vestuvinių suknelių rinkoje varijuoja pieno baltumo ir sniego baltumo tonai. Sniego baltumo – yra šaltas, taigi jo reikėtų vengti.
Jei renkiesi rusvą, rožinę, pilką ar kitos spalvos suknelę, reikėtų atkreipti dėmesį į odos spalvos toną. Suknelė atrodys gražiau, jei nebus vienodo tono su kūno spalva, t. y. bus šviesesnė ar tamsesnė nei oda.

ILGIS
Jei renkiesi suknelę iki žemės, nuotraukose gražiau atrodo suknelė su šleifu. Nebūtinas dviejų metrų šleifas, užtenka 30–50 cm išilginimo gale, suknelė kris kur kas dailiau ir vaikščioti toks šleifas netrukdys. 

Priekyje suknelė turi visiškai dengti batelius! O tobulai išvaizdai – netgi keletą centimetrų kristi ant žemės. Ant tokio ilgio suknelės eidama neužlipsi, bet skirtumas – stulbinantis.

MODELIS
Gražiausiai figūrą atskleidžia tinkamas modelis. Garantuotai neprašausi, jei pasitelksi profesionalių dizainerių paslaugas. Jie parinks geriausiai tinkantį siluetą, nes ne visos suknelės realybėje atrodo taip gerai, kaip kataloginėse nuotraukose. Rinkdamasi suknelę salone, gali pražiopsoti kai kurias detales, kurių neišmanai, ir, deja, ne visada išmano konsultantės, ir išsirinkti modelį, net nesuprasdama, kad tau tobulai tinka visai kitoks siluetas. Žinoma, priklauso nuo užgaidų, bet suknelės siuvimas gali kainuoti išties panašiai kaip nuoma. Be to, turėsi galimybę savo suknelę paskui parduoti. Jei nežinai, kur kreiptis – pasidalinu keletu rekomenduojamų dizainerių, kurie savo darbą išmano, o kainos santykis gana patrauklus.

VESTUVIŲ SUKNELIŲ DIZAINERIAI:

 • Egidijus Rainys
 • Mass924
 • Uta studio
 • Robertas Kalinkinas
 • MK Drama Queen
 • Agnė Deveikytė
 • Tiulio fėja
 • VESTUVIŲ SALONAS:
  • D’dress Vilnius

Kokių klaidų išvengti, jei vis dėlto suknelę renkiesi pati:

PATOGUMO TESTAVIMAS
Kai matuojiesi suknelę – pajudėk su ja: susikūprink, atsisėsk, pasisuk, pasilenk, laikyk kokį daiktą rankose. Nepamiršk, kad tiek fotosesijos metu, tiek visą dieną ar vakarą nevaikščiosi lyg styga – suknelė turi gerai atrodyti darant natūralius judesius, einant, apkabinant, kažką laikant, sėdint. 

KORSETAS
Jei viršutinė suknelės dalis yra kieta (korsetas), ji nejudės kartu su tavo kūnu. Tokią suknelę galėtų rinktis gan sportiško sudėjimo merginos. Kitu atveju, judant ties krutine, pažastimis ar nugaroje suknelė dažnu atveju spaudžia ir deformuoja.

APATINIAI
Einant matuotis suknelės reiktų turėti su ja ir vestuvių dieną vilkėtinus apatinius, ypač liemenėlę, kad vėliau nekiltų staigmenų. Tai labai svarbu, nes daugybę kartų nauja liemenėlė tai neužpildo vietos, tai smunka, tai matosi ir panašiai.

SUKNELĖS SU KŪNO SPALVOS TINKLELIU
Dėvint tokią suknelę ypač svarbus yra odos spalvos atspalvis. Atkreipk dėmesį, ar vestuvių dieną nebūsi labiau įdegusi, nes vaizdas gali būti visai ne koks – tinklelis, kurio turėtų nesimatyti, gali šviesti iš toli kaip palaidinė po suknele.

MOODBOARDAI
Pagrindinės trys stilistinės kryptys, ir pagrindiniai trendai jose:
ROMANTIŠKOS suknelės – https://pin.it/41oToKN
CLASSY suknelės – https://pin.it/7nLg8Il
ONE OF A KIND suknelės – https://pin.it/7fvOuWQ

Makiažas

MEISTRAS
Beveik kiekvienas makiažo meistras siūlo nuotakos makiažą. Atrodytų, tai nėra kažkokia išskirtinė paslauga, tačiau, kad ir kaip keista, ne kiekvienas makiažo meistras sugeba gerai paruošti nuotaką taip, kad ji išties gerai atrodytų ir gyvai, ir nuotraukoje. Toks makiažas reikalauja papildomų žinių, deja, ne visi meistrai jų turi.
Dažniausiai makiažas atrodo gerai gyvai, tačiau nuotraukose ryškėja defektai, arba makiažo sluoksnis toks storas, kad nuotraukose oda atrodo gerai, tačiau gyvai nuotaka lyg su kauke. Jei patikimo meistro neturi, apačioje dalinuosi keliomis rekomendacijomis, kurių darbu tiek aš, tiek kiti kolegos bei nuotakos yra džiaugęsi.

VISAŽO MEISTRĖS:

 • Laura Kreivytė (Vilnius)
 • Julija Estko (Vilnius)
 • Oksana Pikul (Vilnius)
 • Jurga Kartu (Vilnius)
 • Vaida Venckutė (salonas WonderTime) (Vilnius)
 • Alina Silivanova (Alinka makeup) (Vilnius)
 • Beata Zverko (Vilnius)
 • Tania Popova (Vilnius)
 • Jolanta Poškaitė (Vilnius)
 • Carolina make-up studio (Kaunas)
 • Justina Žiliukaitė (Justi Beauty) (Kaunas)

Kokių klaidų išvengti ir ką verta žinoti apie makiažą:

MATIŠKUMAS
Makiažas PRIVALO būti MATINIS. Nuo pagrindo iki skaistalų. Nors dabar madingi šviesą atspindintį efektą suteikiantys skaistalai, blizgėjimas nuotraukose atrodo kaip riebi ar prakaito išmušta oda.

RYŠKUMAS
Posakis, jog fotosesijai makiažas turi būti ryškus, yra ir mitas, ir tiesa. Makiažas neturi būti per ryškus, nes ne tik atrodysi neįprastai, bet kartais toks makiažas net bruožus iškraipo.
Idealus makiažas turėtų būti 1–2 tonais ryškesnis už kasdienį. Jis atrodys natūraliai ir kompensuos baltos suknelės odai suteikiamą blyškumą. 

BLAKSTIENOS
Geriausia, jei blakstienos būtų ne per ilgos ir tankios. Pernelyg ilgos ir storos blakstienos nuotraukoje meta šešėlį, todėl bus sudėtinga tinkamai užfiksuoti žemyn nukreiptą romantišką žvilgsnį.

KOREKCINĖS SERVETĖLĖS
Ypač jei oras karštas labai gali pagelbėti prakaitą ir odos riebumą sugeriančios servetėlės. Taip pat vestuvių dieną verta su savimi turėti pudros – jei reikš pakoreguoti makiažą.

Bandomosis makiažas – it’s a must!
Geriausia suderinti su Love Story fotosesija – tuomet galėsi matyti kaip atrodai nuotraukose.

Šukuosena

PLAUKŲ TIPAS
Šukuosena turėtų tikti tavo plaukams, pavyzdžiui, labai ploni plaukai dažniausiai sunkiai krenta didelėmis gražiomis garbanomis, todėl ir apie šukuosenos tipą reikia pasitarti su profesionalu.

PALAIDI
Jei šukuosena palaidų plaukų ar garbanų, fiksavimo priemonė turėtų laikyti formą, bet nepaversti šukuosenos šalmu

SUKELTI
Jei plaukai sukelti – priemonės reikia nemažai, nes sruogos dienos pabaigoje pradeda išsileisti.

KIRPČIUKAI IR SRUOGOS
Svarbu vengti didelio plaukų kiekio, dengiančio veidą, ar ant veido krintančių sruogų, nes jos suteiks didelį šešėlį ir nuotraukose gerai atrodysi tik vienu kampu.

Bandomoji šukuosena – it’s a must!
Geriausia suderinti su Love Story fotosesija – tuomet galėsi matyti kaip atrodai nuotraukose.

Bateliai

ATSARGINIAI BATAI
Nėra tokio dalyko, kaip patogūs aukštakulniai. Na, gal ir pasitaiko, bet 99 procentai nuotakų neišstovi ant batelių jau pusei dienos prabėgus. Todėl BŪTINA turėti paprastus batelius/sportbačius/basutes persiauti. Fotosesijos metu galima iš vietos į vietą keliauti patogiais batais, o fotografuojantis persiauti norimais.

PLEISTRAI IR PAGALVĖLĖS
Ir būtinai turėk su savimi minkštų pleistrų – kartais jie gelbsti gyvybę. 
Na, ir, žinoma, kad ir kokia elementari tiesa būtų – batus reikia pranešioti. Netaupyk jų vestuvių dienai.

Veliumas

AR REIKIA?
Yra keletas klasikinių puikių must have kadrų, kurie daromi po veliumu, bet tam puikiai tiks ir tiulio medžiagos atraiža. Taigi jei veliumo nesinori ar atrodo nepatogu jį segėti – ir nereikia. 

SPALVA
Svarbu šitas baltos spalvos atspalvis. Ypač reikia atkreipti dėmesį, kad nebūtų taip, jog suknelė šiltos baltos, veliumas – šaltos. Geriausia, kad jo spalva derėtų su suknele. Neretai būtent tokį galima įsigyti kartu su suknele.

KIETUMAS
Veliumas turėtų būti gana standžios medžiagos, kuo jis kietesnis – tuo gražiau ir nuspėjamiau kris. Kuo minkštesnė ir nepuri medžiaga, tuo pigiau atrodo. Jei veliumas laikomas rankoje krenta išvis nesipūsdamas, tai ir įsegtas kabės kaip juosta.
Vis dėlto pernelyg kietas veliumas nėra patogu ir neatrodo gražiai. Paėmus rankoje jis turi kristi šiek tiek pūsdamasis.

ILGIS
Veliumo ilgis turėtų baigtis su lig suknele ar būti vos trumpesnis, per trumpas veliumas atrodys kaip pakabintas skudurėlis, o ilgesnis už suknelę tiesiog susisuks į juostą ir vilksis. Kuo minkštesnis veliumas, tuo prasčiau atrodys ilgas.

Puokštė

KUKLI vs IŠRAIŠKINGA
Tai labai asmeniškas nuotakos pasirinkimas – svarbiausia jaustis patogiai.
Geriausiai nuotraukose atrodo puokštės, kurioms gali būti kaip atskira dekoro detalė – didelės, stilingos, išraiškingos.
Kuklesnė puokštė tarnaus kaip bendra įvaizdžio dalis, tačiau ją bus lengviau nešti.

SPALVA
Jei nori puokštės su spalva, gražiausiai atrodo pasteliniai lengvai tarpusavyje derantys atspalviai arba viena tamsesnė, tačiau subtili, sodri, gili spalva (pvz., tamsiai bordo), derinama su likusiais neutraliais atspalviais.

Ypatingą grožį sukuria puokštė, deranti su jaunąja – gėlės spalva kaip lūpų ar segtuko, nėrinys nuo juosmens įsuktas ir puokštėje, ir pan.

Sėkmės pasiruošime!