Pasiruošimas
KAIP SUDĖLIOTI LAIKĄ?
Nuotakos pasiruošimas:
Fotografas turėtų pasirodyti 15 min. prieš planuojamą makiažo pabaigą (makiažą atliekant pasiruošimo vietoje), daromos kelios nuotraukos, kaip meistrė atlieka paskutinius štrichus. Ankstesnio proceso nėra reikalo fiksuoti, nes fotografuojama be makiažo jausiesi nejaukiai. Jaunosios fotosesija gali trukti iki valandos – fiksuojame rengimosi akimirkas, aksesuarus, kelis nuotakos portretus, jautrias akimirkas, apkabinimus, o gal juoką ir šampano taures su artimaisiais ir/ar draugėmis.
Jaunikio pasiruošimas:
Fotografuojama iki 30 min., fiksuojame švarko užsidėjimą, aksesuarus, keletą portretų.
Ruošiatės kartu:
tuomet sudedamas kartu aukščiau išvardytas laikas, ir galimi du scenarijai – arba natūraliai, kaip yra, fiksuojame jus abu besiruošiančius, arba fofografuojame, pirma vieną, po to – kitą, skirtingais kampais – jog nuotraukose susidarytų vaizdas jog ruošiatės atskirai.
KAIP PASIRUOŠTI?
Kambarys,
kuriame bus fotografuojamas pasiruošimas, turi turėti langą, pagal galimybes būti kuo šviesesnis ir erdvesbis. Didelis privalumas – veidrodis. Viešbutyje užsakant kambarį, tai turėtų būti aukštesnės klasės apartamentai, kad būtų daugiau vietos nei apeiti lovą.
Daiktai.
Geriausia šiame kambaryje neturėti daiktų ar rūbų. Pavyzdžiui, jei ruošiesi viešbučio kambaryje – daiktus laikyk vonios kambaryje. Jei kambarį bandysi sutvarkyti ekspromtu, gaiši laiką, o dar koks nepastebėtas maišas išlįs iš po lovos ir sugadins kadrą.
Kaip patys turite atrodyti?
Taigi nuotaka su jau padarytu makiažu (arba meistrė baigia procesą). Geriausia, kokiu prie bendro vestuvių įvaizdžio derančiu apdaru, pavyzdžiui chalatėliu ar pan. Neįsisegusi auskarų, nesikvėpinusi, svarbiausia – neapsivilkusi suknele.
Jaunikis, jau sutvarkyta šukuosena ir veidu. Su marškiniais, kelnėmis ir kojinėmis. Neužsidėjęs aksesuarų, neužsisegęs peteliškės, kaklaraiščio ar kito papuošimo, jei turi.
Ceremonija
CEREMONIJOS METU
Judviejų artumas
Dažniausiai ceremonijos metu jaunieji draugų ir artimųjų akivaizdoje jaučiasi gana oficialiai ir net nejaukliai, todėl vengia tarpusavio artumo. O be reikalo! Tiek jūs jaukiau jausitės, tiek ir nuotraukos bus šiltesnės, jei nebijosite laikytis rankomis, ir glaustis pečiais, jei vienas į kitą vis žiūrėsite ir šypsositės, jei ceremonijai baigusis apsikabinsite, sušuksite YEY!
Žiedai
Labai dažnai vestuvių dieną žiedai užsimauna labai sunkiai – neišsigąskite normalu ir didinti nereikės! Nepasimeskite – nusijuokit ir bandykite mauti, jei matote, kad žiedo niekaip nepavyksta užmauti, palikite užmautą dalinai – pavyks po to.
Jaunikiui
Jau minėtas patarimas jaunikiui – kelnių kišenėse jokių telefonų, raktų ar rašiklių! Visa tai labai prastai atrodys nuotraukose. Be to galima apsieiti, o telefoną blogiausiu atveju galima įsidėti į vidinę švarko kišenę.
Humanistinė ceremonija jūsų lokacijoje
planuodami humanistinę ceremoniją, nejučia piešiame vaizdinius iš amerikietiškų filmų. Tokio ar panašaus vizualinio efekto ir siekiame, o jam sukurti yra keletas esminių detalių:
- arka, ar kita atžyma ceremonijos vietai, kur stovės ceremonmeisteris ir jūs.
- kėdės, (o gal suolai ar pagalvėlės) jos įneša tvarką ir grožį, be kėdžių žmonės stoviniuoja toli ir nejaukiai, ir visas vaizdas primena neaiškų susibūrimą, o ne vestuvių ceremoniją.
- sustatymas. Kad nuotraukose viskas atrodytų gražiai reikalingi atstumai ir simetrija, štai čia gali rasti pagalbinį brėžinį – ceremonijos planas.
- stovėjimas per arkos vidurį. Jei atsistosite ne tiksliame centre – pusė viso grožio nueis per niek, o taip nutinka labai dažnai, todėl rekomenduoju ant žemės dėti žymukus.
- įžadai. Jei sakysite įžadus nors ir trumpus, ir sakysite patys – suteiksite viskam daug gilesnę prasmę, sukelsite daug didesnę emociją.
Rekomendacija humanistinių ceremonijų vedimui – „Taip Kitaip”. Jie sukuria jautrią, personalizuotą ceremoniją, kur visi ir juokiasi ir ašarą nubraukia, ir tikrai atsimena ilgam.
PO CEREMONIJOS
Jei vestuves organizuojate patys, labai svarbu keli aspektai:
Žiedlapiai
Įpareigokite vieną asmenį iškart po ceremonijos išdalinti žiedlapius, o aš pasirūpinsiu likusiu procesu.
Iškart po žiedlapių
Nukritus žiedlapiams, iškart padėkokite svečiams ir pasakykite svečiams, ką jie turi daryti – eiti prie šampano staliuko, stoti bendrai nuotraukai, važiuoti į vakarinę dalį ar pan. Priešingu atveju visi ims plūsti prie jūsų tiesiai kur esate ir viskas taps chaotiška. Kitas variantas – svečiais nejaukiai mindžikuos ir nežinos, ko imtis.
Sveikinimai po ceremonijos ir nuotraukos su svečiais
Svečius reikia informuoti, kokia bus vestuvių seka, ir geriausia tai padaryti dar vestuvių kvietime. Jei nerašysite kvietime, paprašykite artimiausių žmonių pranešti svečiams prieš ceremoniją ar iškart po jos.
Svarbu pranešti svečiams iš anksto:
ar po ceremonijos iš svečių lauksite tik bučinių, AR ir išsamių sveikinimų su dovanomis ir gėlėmis (ar jų alternatyvomis). Dažniausiai daroma klaida, kad iš anksto nepaskyrus valandos, sveikinimus tenka išklausyti ir po ceremonijos, ir vakarinėje dalyje. Žmonės stovi eilėje, o ir patys pavargstate, kad ir kokie malonūs sveikinimai būtų.
Tas pat ir su svečių nuotraukomis – reikėtų iš anksto nutarti ir informuoti, ar fotografuositės su svečiais po ceremonijos, ar vakarinėje dalyje. Išimtį galima daryti šeimos nariams, tačiau likusiems svečiams tikrai nereiks dviejų vienodų nuotraukų – taigi sutaupysite ir jėgų, ir laiko. Geriausias variantas – po ceremonijos fiksuoti tik apkabinimus ir šypsenas, ir visus portretus palikti vakarinei daliai.
Jaunųjų fotosesija
LAIKAS
Pirmiausia vestuvės yra šventė, o ne nuotraukos. Fotografuoti galima bet kuriuo laiku, bet planuojant pravartu žinoti, kad prasčiausia šviesa yra 11–14 val., kai saulė yra tiesiai virš galvų, o pati magiškiausia – prieš saulei leidžiantis.
VALGIS
Reikia apgalvoti, kaip pavalgysite dienos metu. Nebūtinai spėję papusryčiauti turėsite išgyventi iki vakarienės, todėl jei ne piknikas per fotosesiją, tai bent užkandžiai automobilyje – būtini.
LIUDININKAI AR DRAUGAI FOTOSESIJOJE
Norint išreikšti gražiausias tarpusavio emocijas, reikalingas tam tikras privatumas, todėl nerekomenduojama su savimi į fotosesiją imti būrio žmonių. Jei norite nuotraukų su draugais, suplanuokite pusvalandį fotosesijos atskirai su jais ir tuomet leiskite jiems linksmintis, o ne sekioti paskui jus. Kartu keliauti gali pora žmonių, jei jums taip smagiau, tik reikėtų juos perspėti, kad jie bus labiau lydintys asmenys. Galima numatyti porą kadrų ir jiems, tačiau dažniausiai jie liks už kadro.
Galiausiai, jeigu keliausite į fotosesiją dviese – sutelksite dėmesį vienas į kitą, galėsite jautriai pasikuždėti ir pailsėti nuo šventės šurmulio.
AUTOMOBILIS
Automobilis gali būti puikus rekvizitas fotosesijai, tiek su juo, tiek su jo detalėmis galima sukurti puikių kadrų. Keli dalykai, renkantis fotogenišką automobilį:
Jokių tamsintų langų
Puiku, jei priekinės sėdynės yra žemu atlošu, kitaip tariant, jūs puikiai matotės iš automobilio galo
Kabrioletas absoliučiai laimi fotogeniškumo mūšyje
Priekinės ir galinės sėdynės yra netoli vienos kitų – pavyzdžiui, nuotaka sėdėdama ant galinės sėdynės gali pasilenkti ir pakuždėti į ausį jaunajam, sėdinčiam priekyje
SKĖČIAI
Kaip ten bebūtų – skėčio gali prireikti. Jei matau, kad reikės, pasiimu skaidrų skėtį, bet galite pasirūpinti ir dviem savais, kad būtų patogiau judėti 🙂
VERTA TURĖTI SU SAVIMI
- Jei išsiteptų drabužiai, ypač jaunosios suknelė, verta turėti drėgnų servetėlių.
- makiažui pataisyti fiksuojančios pudros ir riebumą nuvalančių servetėlių.
- batų nutrinimo prevencija – pieštukas su silikonu patepti galimai problemiškas vietas, ir turėti su savimi minkštų pleistrų.
Vakarinė dalis
NUOTRAUKOS SU SVEČIAIS
Pirmiausia pagalvokite – ar tikrai norite? Ne paslaptis, kad daugumai svečių ši nuotrauka nėra svarbi, o jaunųjų albume geriau žiūrisi vaizdai, kai draugai sveikina ir apkabina, ašarą nubraukia, nei vienodi sustatyti kadrai. Matyt, todėl naujausios tendencijos – fiksuoti tik sveikinimo akimirkas, atsisakant statytinių kadrų. Galbūt ir jūs joms prijaučiate?
O jei balsuojate už tokias nuotraukas, verta žinoti:
Vieta
Nuotraukoms su svečiais būtina rinktis tinkamą vietą – svarbu, kad žmonės stovėtų šešėlyje. Kitaip visi bus susiraukę, o saulė kurs nedailius šešėlius ant veidų. Jei statoma sunkiai pajudinama dekoracija, kelios dienos prieš šventę reikėtų panašiu paros metu, kaip planuojamas atvykimas, nuvykti į vakarinės dalies vietą ir įvertinti, kur yra pakankamo dydžio šešėlis keturiems žmonėms sustoti, arba pasitarti su vietos šeimininkais.
Arka / fotosienelė
Dažnai nuotraukas su svečiais norima dailinti fotosienele, arka ar panašiu elementu. Pastatomų dekoracijų bėda ta, kad jos dažniausiai yra nedidelio pločio – t. y. du žmonės prie jų atrodo puikiai, o keturi jau nei šiaip, nei taip. Taigi reiktų arba pasirūpinti atitinkamo pločio atributu, arba kurti fotosesijos vietą – t. y. dekoruoti vietą, kurioje grupei žmonių būtų galima atsistoti įvairiomis kompozicijomis, arba paprasčiausiai turėti erdvę vietą nu neautraliu, natūraliu fonu.
DAUGIAU SVEČIŲ AKIMIRKŲ
Jei esate iš tų, kurie nori savo albume matyti daugiau svečių ir linksmų emocijų, reiktų apsvarstyti keletą veiklų kaip natūraliai tas emocijas sukelti:
- Tai galėtų būti papildomos veiklos ar atrakcijos, kuriomis svečiai galėtų patys užsiimti.
- Speciali vieta, kur svečiai galėtų fotografuotis visos šventės metu.
VAKARINĖS DALIES APŠVIETIMAS
Didelė dalis vakaro grožio priklausys nuo šviesos – jei salėje trūksta apšvietimo – gana tamsu – tarkitės su apšvietėjais – bent palei sienas ant žemės reiktų statyti apšvietimą, kad suteikti jaukumo ir nutolti nuo urvo iliuzijos.