Patarimai vestuvių dienai

kad viskas būtų tobula!

Pasiruošimas

KAIP SUDĖLIOTI LAIKĄ?

Nuotakos pasiruošimas: 
Fotografas turėtų pasirodyti 15 min. prieš planuojamą makiažo pabaigą (makiažą atliekant pasiruošimo vietoje), daromos kelios nuotraukos, kaip meistrė atlieka paskutinius štrichus. Ankstesnio proceso nėra reikalo fiksuoti, nes fotografuojama be makiažo jausiesi nejaukiai. Jaunosios fotosesija gali trukti iki 40 min. – fiksuojame rengimosi akimirkas, aksesuarus, kelis nuotakos portretus, jautrias akimirkas, apkabinimus, o gal juoką ir šampano taures su artimaisiais ir/ar draugėmis.

Jaunikio pasiruošimas: 
Fotografuojama 15-20 min., fiksuojame švarko užsidėjimą, aksesuarus, keletą portretų.

Ruošiatės kartu: 
tuomet sudedamas kartu aukščiau išvardytas laikas, ir galimi du scenarijai – arba natūraliai, kaip yra, fiksuojame jus abu besiruošiančius, arba fofografuojame, pirma vieną, po to – kitą, skirtingais kampais – jog nuotraukose susidarytų vaizdas jog ruošiatės atskirai.

KAIP PASIRUOŠTI?

Kambarys, 
kuriame bus fotografuojamas pasiruošimas, turi turėti langą, pagal galimybes būti kuo šviesesnis. Didelis privalumas – veidrodis. 

Daiktai. 
Geriausia šiame kambaryje neturėti daiktų ar rūbų. Pavyzdžiui, jei ruošiesi viešbučio kambaryje – daiktus laikyk vonios kambaryje. Jei kambarį bandysi sutvarkyti ekspromtu, gaiši laiką, o dar koks nepastebėtas maišas išlįs iš po lovos ir sugadins kadrą.

Kaip patys turite atrodyti? 
Taigi nuotaka su jau padarytu makiažu (arba meistrė baigia procesą). Geriausia, kokiu prie bendro vestuvių įvaizdžio derančiu apdaru, pavyzdžiui chalatėliu ar pan. Neįsisegusi auskarų, nesikvėpinusi, svarbiausia – neapsivilkusi suknele.

Jaunikis, jau sutvarkyta šukuosena ir veidu. Su marškiniais, kelnėmis ir kojinėmis. Neužsidėjęs aksesuarų, neužsisegęs peteliškės, kaklaraiščio ar kito papuošimo, jei turi.

Ceremonija

CEREMONIJOS METU

Judviejų artumas
Dažniausiai ceremonijos metu jaunieji draugų ir artimųjų akivaizdoje jaučiasi gana oficialiai ir net nejaukliai, todėl vengia tarpusavio artumo. O be reikalo! Tiek jūs jaukiau jausitės, tiek ir nuotraukos bus šiltesnės, jei nebijosite laikytis rankomis, ir glaustis pečiais, jei vienas į kitą vis žiūrėsite ir šypsositės, jei ceremonijai baigusis apsikabinsite, sušuksite YEY! 

Žiedai
Labai dažnai vestuvių dieną žiedai užsimauna labai sunkiai – neišsigąskite normalu ir didinti nereikės! Nepasimeskite – nusijuokit ir bandykite mauti, jei matote, kad žiedo niekaip nepavyksta užmauti, palikite užmautą dalinai – pavyks po to.
Kitas svarbus žiedų movimo aspektas – stenkitės žiedus mauti taip,kad ranka nuežstotinėlte jų – t.y. žiedą sumkite pirštais ne iš viršaus ir apačios, o iš šonų.

Jaunikiui
Jau minėtas patarimas jaunikiui – kelnių kišenėse jokių telefonų, raktų ar rašiklių! Visa tai labai prastai atrodys nuotraukose. Be to galima apsieiti, o telefoną blogiausiu atveju galima įsidėti į vidinę švarko kišenę.

PO CEREMONIJOS

Jei vestuves organizuojate patys, labai svarbu keli aspektai:

Žiedlapiai
Įpareigokite vieną asmenį iškart po ceremonijos išdalinti žiedlapius, o aš pasirūpinsiu likusiu procesu.

Iškart po žiedlapių
Nukritus žiedlapiams, iškart pasakykite svečiams, ką jie turi daryti – eiti prie šampano staliuko, stoti bendrai nuotraukai, važiuoti į vakarinę dalį ar pan. Priešingu atveju visi ims plūsti prie jūsų tiesiai kur esate ir viskas taps chaotiška. Kitas variantas – svečiais nejaukiai mindžikuos ir nežinos, ko imtis.

Sveikinimai po ceremonijos ir nuotraukos su svečiais
Svečius reikia informuoti, kokia bus vestuvių seka, ir geriausia tai padaryti dar vestuvių kvietime. Jei nerašysite kvietime, paprašykite artimiausių žmonių pranešti svečiams prieš ceremoniją ar iškart po jos.

Svarbu pranešti svečiams iš anksto:

ar po ceremonijos iš svečių lauksite tik bučinių, AR ir išsamių sveikinimų su dovanomis ir gėlėmis (ar jų alternatyvomis). Dažniausiai daroma klaida, kad iš anksto nepaskyrus valandos, sveikinimus tenka išklausyti ir po ceremonijos, ir vakarinėje dalyje. Žmonės stovi eilėje, o ir patys pavargstate, kad ir kokie malonūs sveikinimai būtų. 

Tas pat ir su svečių nuotraukomis – reikėtų iš anksto nutarti ir informuoti, ar fotografuositės su svečiais po ceremonijos, ar vakarinėje dalyje. Keli portretai su žmonėmis, kurie vakarinėje dalyje nedalyvaus, yra savaime suprantama, išimtį galima daryti ir šeimos nariams, tačiau likusiems svečiams tikrai nereiks dviejų vienodų nuotraukų – taigi sutaupysite ir jėgų, ir laiko.

Jaunųjų fotosesija

LAIKAS
Pirmiausia vestuvės yra šventė, o ne nuotraukos. Fotografuoti galima bet kuriuo laiku, bet planuojant pravartu žinoti, kad prasčiausia šviesa yra 11–14 val., kai saulė yra tiesiai virš galvų, o pati magiškiausia – prieš saulei leidžiantis. 

VALGIS
Reikia apgalvoti, kaip pavalgysite dienos metu. Nebūtinai spėję papusryčiauti turėsite išgyventi iki vakarienės, todėl jei ne piknikas per fotosesiją, tai bent užkandžiai automobilyje – būtini.

LIUDININKAI AR DRAUGAI FOTOSESIJOJE
Norint išreikšti gražiausias tarpusavio emocijas, reikalingas tam tikras privatumas, todėl nerekomenduojama su savimi į fotosesiją imti būrio žmonių. Jei norite nuotraukų su draugais, suplanuokite pusvalandį fotosesijos atskirai su jais ir tuomet leiskite jiems linksmintis, o ne sekioti paskui jus. Kartu keliauti gali pora žmonių, jei jums taip smagiau, tik reikėtų juos perspėti, kad jie bus labiau lydintys asmenys. Galima numatyti porą kadrų ir jiems, tačiau dažniausiai jie liks už kadro.
Galiausiai, jeigu keliausite į fotosesiją dviese – sutelksite dėmesį vienas į kitą, galėsite jautriai pasikuždėti ir pailsėti nuo šventės šurmulio.

AUTOMOBILIS
Automobilis gali būti puikus rekvizitas fotosesijai, tiek su juo, tiek su jo detalėmis galima sukurti puikių kadrų. Keli dalykai, renkantis fotogenišką automobilį:

  • Jokių tamsintų langų

  • Puiku, jei priekinės sėdynės yra žemu atlošu, kitaip tariant, jūs puikiai matotės iš automobilio galo

  • Kabrioletas absoliučiai laimi fotogeniškumo mūšyje

  • Priekinės ir galinės sėdynės yra netoli vienos kitų – pavyzdžiui, nuotaka sėdėdama ant galinės sėdynės gali pasilenkti ir pakuždėti į ausį jaunajam, sėdinčiam priekyje

SKĖČIAI
Kaip ten bebūtų – skėčio gali prireikti. Jei matau, kad reikės, pasiimu didelį baltą skėtį, bet galite pasirūpinti tokiais, kokie jums patinka labiau – keletu vienetų arba permatomais, nėriniuotas ir pan. 

VERTA TURĖTI SU SAVIMI
Jei išsiteptų drabužiai, ypač jaunosios suknelė, verta turėti drėgnų servetėlių.

Vakarinė dalis

NUOTRAUKOS SU SVEČIAIS

Pirmiausia pagalvokite – ar tikrai norite? Ne paslaptis, kad daugumai svečių ši nuotrauka nėra svarbi, o jaunųjų albume geriau žiūrisi vaizdai, kai draugai sveikina ir apkabina, ašarą nubraukia, nei vienodi sustatyti kadrai. Matyt, todėl naujausios tendencijos – fiksuoti tik sveikinimo akimirkas, atsisakant statytinių kadrų. Galbūt ir jūs joms prijaučiate?

O jei balsuojate už tokias nuotraukas, verta žinoti:

Vieta
Nuotraukoms su svečiais būtina rinktis tinkamą vietą – svarbu, kad žmonės stovėtų šešėlyje. Kitaip visi bus susiraukę, o saulė kurs nedailius šešėlius ant veidų. Kelios dienos prieš šventę reikėtų panašiu paros metu, kaip planuojamas atvykimas, nuvykti į vakarinės dalies vietą ir įvertinti, kur yra pakankamo dydžio šešėlis keturiems žmonėms sustoti, arba pasitarti su vietos šeimininkais.

Fotosienelė
Dažnai nuotraukas su svečiais norima dailinti fotosienele, arka ar panašiu elementu. Pastatomų dekoracijų bėda ta, kad jos dažniausiai yra nedidelio pločio – t. y. du žmonės prie jų atrodo puikiai, o keturi jau nei šiaip, nei taip. Sprendimas būtų arba pasirūpinti atitinkamo pločio atributu, arba kurti fotosesijos vietą – t. y. dekoruoti vietą, kurioje grupei žmonių būtų galima atsistoti įvairiomis kompozicijomis, pavyzdžiui, prie medžio pastatyti taftą ir stalelį, ant medžio šakų pakabinti stiklainėlių su gėlėmis.

DAUGIAU SVEČIŲ AKIMIRKŲ

Jei esate iš tų, kurie nori savo albume matyti daugiau svečių ir linksmų emocijų, reiktų apsvarstyti keletą veiklų kaip natūraliai tas emocijas sukelti:

  • Tai galėtų būti lauko žaidimai, kažkas tokio kaip gamina „Margas miškas“. 
  • Speciali vieta, kur svečiai galėtų fotografuotis visos šventės metu.

VAKARINĖS DALIES APŠVIETIMAS

Fiksuojant kadrus vakarinėje dalyje, o ypač per šokį, pjaunant tortą, metant puokštę, svarbu apšvietimas. Užgrojus jūsų dainai šviesa neturėtų labai pritemti – neturi būti šviesu, tačiau ir ne per tamsu. Svarbiausių įvykių metu venkite spalvinių šviesų – rožinės, mėlynos ir pan. Jos atsispindės nuotraukose ir nuspalvins ir jus.